parallax background

KUNST ON KÕIKJAL

Rocca al Mare kooli õueklass Ateena kool

Idee: Hans Hubert Sams
Disain: Emil Urbel ja Hans Hubert Sams
Projekti eestvedaja: RaM kooli arengufond
Valmimisaasta: 2017

„Ateena kool” ehk amfiteatrikujuline õueklass on õpilaste ideekonkursi „LAHE VAHE TUND” võitnud leidlik lahendus õpikeskkonna mitmekesistamiseks. Ligi sadat inimest mahutav amfiteater loob ruumi, kus saab läbi viia koolitunde, esitada näitemänge, mängida pilli või teha kooriproovi. Idee autor on õpilane Hans Hubert Sams, disaini viimistles kooli arhitekt Emil Urbel ja ehitas NOBE.

KUNST ON KÕIKJAL

Pühendumusega loodud kunst ja kultuur muudavad elu nauditavamaks. See ärgitab omakorda meie endi loovust ja rajab värskeid vaatenurki igapäevastes töödes-tegemistes. Sellest põhimõttest ajendatuna toetame rõõmuga kauneid, erilisi, uuenduslikke ning pühendunud kultuuri- ja kunstiprojekte.

LUKAS KÜHNE HELISKULPTUURID

Saksa helikunstnik ja skulptor Lukas Kühne on omavahel oskuslikult sidunud ruumi ja heli. Selle tulemusel sündinud betoonskulptuurid resoneerivad määratud helikõrgustes ja harmoonias. Lukas Kühne meie ühisest koostööst: „Olen tulemusega nii rahul, kui üldse olla saab! Tunnetasin esimesest hetkest, et kõik osapooled võtsid väljakutset naudingu ja täieliku pühendumisega. Kompromisse ei tehtud. Suur tänu selle eest!”

Heliskulptuur „ORGANUM”

Asukoht: Hailuoto saar, Soome
Tellija: Hai Art
Autor: Lukas Kühne
Valmimisaasta: 2014

Saare inimtühjas piirkonnas asuv kaunis „Organum” ehk n-ö laulev betoon koosneb kolmest eri suurusega omavahel ühendatud kuplist, millest igaühele vastavad kindlad resonantsid ja akustilised karakteristikud. Fenomenaalne koht arhitektuuri, looduse, heli, akustika, ruumi, vaikuse ja hääle koosluse kogemiseks.

Heliskulptuur „TVISÖNGUR”

Asukoht: Seyðisfjörður, Island
Tellija ja autor: Lukas Kühne
Valmimisaasta: 2012

Mäenõlval asuv maagiline heliskulptuur koosneb viiest eri suurusega omavahel ühendatud betoonkuplist. Iga kuppel resoneerib ühena viiest noodist ja on aluseks Islandi rahvamuusika viie noodi harmooniale tvisöngur’ile.

Fotod: Gudmundur Oddur Magnusson

Heliskulptuur „CROMATICO”

Asukoht: Tallinna Lauluväljak
Tellija: SA Tallinn 2011
Autor: Lukas Kühne
Valmimisaasta: 2011

Aasta betoonehitise 2011 tiitliga pärjatud „Cromatico” on meeleline, akustiliselt hoomav heliskulptuur. Illustreerib suurepäraselt ruumi ja kõla omavahelist suhet. Selle 12 kambri häälestus vastab kromaatilisele muusikalisele skaalale, mis on mõjutanud õhtumaist muusikakultuuri barokist tänapäevani.

Betoonsohvad, Suur-Lasnamäe kunstiprojekt

Autorid: Loreida Hein ja Kard Männil
Asukoht: Kivila pargis ja Kumu kõrval
Valmimisaasta: 2014

Betoonsohva on betooni valatud mugavus – sarnaselt Lasnamäele. Mõlemad toimivad, hoolimata skeptikute kahtlustest. Erinevalt elust Lasnamäel on diivani mugavuses võimalik veenduda kõigil soovijatel.

Linnakunstisündmus Suur-Lasnamäe tõi Tallinna suurimasse linnaossa Lasnamäele 11 ajutist kunstiteost, mis värskendasid pilku ning ärgitasid linnaelanikes huvi linnaruumi ja selles toimuva vastu.

Ansambel TRAD.ATTACK!

Trad.Attack! pööras Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale. Ansambel viis pärimusmuusika suurtele lavadele ja ehitab arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Sageli öeldakse, et see kolmeliikmeline bänd kõlab nii suurelt, justkui oleks laval palju rohkem inimesi.

 

Sõru Jazz

Sõru Jazz on kui üks rõõmus pidu suure perega kaunil Hiiumaal. Festival pakub kõrgel tasemel esinejaid erinevatele maitsetele nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Võib kuulda mahedamaid koosseise, aga ka mürglimat muusikat orkestrimõõtu ansamblitelt. Sõru Jazz – sõõm värsket mereõhku ja maitsekat muusikat.

Tuletorni Kontsert

Tuletorni kontserdid Peisi järve suubuva Rannapungerja jõe ääres kutsuvad kokku muusikasõpru nii Ida-Virumaalt kui üle terve Eesti. Kahepäevane minifestival pakub mitmekesiselt kvaliteetset muusikat tuntud tegijatelt – poppi, rokki, jazzi, bluusi ja folki nautimiseks kogu perega.